
Przed pierwszą wizytą
* Ważne
Na pierwszą wizytą nastolatki/ nastolatka zapraszam oboje rodziców/ opiekunów. Wizyta ta jest dzielona, tzn. część spotkania odbywa się z rodzicami/ opiekunami, część z nastolatkiem/ nastolatką na osobności.
Zastanów się z jakimi trudnościami chcesz pracować/ Zastanów się nad trudnościami, z którymi może się mierzyć twoje dziecko.
Przed pierwszą wizytą, warto na spokojnie zastanowić się nad tematem, z którym chcesz pracować na spotkaniach. Może być to jeden temat, albo może być ich też kilka. Część osób zapisuje na kartkach lub w notatkach w telefonie to, co chce przekazać psychologowi na pierwszym spotkaniu
Daj sobie czas
Wygospodaruj sobie więcej czasu na pierwszą konsultacje. Nasze spotkania trwają 50 minut, jednak warto przyjść na nie 5-10 minut wcześniej żeby w spokoju usiąść, obyć się z nowym miejscem. Zachęcam też aby po naszym spotkaniu nie planować "wielkich" aktywności, na które wybiegniemy z gabinetu. Warto dać sobie czas i możliwość na przemyślenie spotkania.
Co warto przynieść na pierwsze spotkanie
Jeżeli posiadasz opinie psychologiczne bądź psychiatryczne, przyjmujesz leki, powiedź o tym na pierwszej wizycie.

Pierwsza wizyta pełni rolę spotkania wprowadzającego. Dla specjalistki, aby mogła zapoznać się z twoimi trudnościami i obszarami, nad którymi chcesz pracować. Dla ciebie, abyś mógł/mogła ocenić czy przy danym specjaliście czujesz się komfortowo, czy odpowiada Ci sposób pracy psycholożki. Na tym spotkaniu omawiany jest także kontrakt terapeutyczny. Ma on na celu wyjaśnić formy współpracy oraz ustalić kilka zasad dotyczących wizyt.
Nie da się "źle wypaść", bądź "źle przygotować" do pierwszej konsultacji
W dniu wizyty
